Na čo si dať pozor pri kúpe horčíka

Na čo si dať pozor pri kúpe horčíka

30.03.2019

4 veci, na ktoré si dať pozor pri kúpe horčíka

Na trhu existuje ohromujúce množstvo rôznych horčíkových doplnkov. Ak zadáte "horčík" v kategórii Zdravie v produktoch na Amazone, objaví sa viac ako 8000 výsledkov! Ako si z takého množstva vybrať ten, ktorý bude najbezpečnejší a najefektívnejší? Tento článok vám pomôže pri hľadaní.

Prečítajte si štítok 

Veľa horčíkových produktov obsahuje zlúčeniny horčíka, ktoré nie sú ľahko vstrebateľné alebo poskytujú len malý obsah elementárneho horčíka. Tri najobľúbenejšie zlúčeniny horčíka sú citrát horečnatý, oxid horečnatý a glycín horečnatý. V jednej klinickej štúdii vykazujú cheláty aminokyselín, ako je glycín horečnatý, vyššiu biologickú dostupnosť než anorganické zlúčeniny ako oxid horečnatý, ktorý je absorbovaný len zo 4%. Biologická dostupnosť aspartátu horečnatého, citrátu horečnatého, laktátu horečnatého a malátu horečnatého spadá niekde medzi. V klinickej štúdii u 16 subjektov bolo zistené, že absorpcia chloridu horečnatého je najvyššia zo všetkých foriem horčíka.

Hľadajte čistotu

Niektoré tablety horčíka obsahujú oxid titaničitý, nerozpustné bieliace činidlo. Aj keď je "všeobecne uznávané ako bezpečné" americkým úradom pre kontrolu potravín a liečiv, oxid titaničitý bol spojený s výskumom rakoviny a neurologického poškodenia.

Skontrolujte si bezpečnú dávku

Veľa značiek doplnkov obsahujú také množstvo horčíka, ktoré v jednej dávke prevyšuje hornú hranicu horčíka 350 mg denne. Jedná sa o červenú vlajku pre spotrebiteľov, ktorá naznačuje, že receptúry neboli vyvinuté lekárom alebo pomocou pokynov FDA.

Vypočítajte si hodnotu horčíka

Zoberme si citran horečnatý alebo glycín horečnatý. Často sa tieto tablety alebo kapsule dodávajú v dávkach 400 mg. Jedná sa však len o zlúčeninu horčíka, kde ióny každého prvku - neustále ionizujú a potom sa viažu dohromady. Keď sú spojené dohromady, nie sú absorbované do buniek. Pri tomto type výrobku je najlepšia bunková absorpcia asi 20%. Myslíte si, že dostávate 400 mg, ale v skutočnosti dostávate len 80 mg! 

Záver 

Dúfam, že vám tento článok pomôže zúžiť vyhľadávanie a nájsť najlepšiu receptúru. A ak chcete, aby to bolo jednoduchšie, vyberte si horčík ReMag® - piko-ionový horčík. Spĺňa všetky štyri z vyššie uvedených bodov a jeho piko-ionová veľkosť znamená, že sa stopercentne vstrebáva.

Autor: Dr. Carolyn Deanová

 

 

Späť na zoznam článkov